پایگاه اطلاع رسانی امام جمعه خمینی شهر » خطبه های نماز جمعه 24 دی ماه1400

خطبه های نماز جمعه ۲۴ دی ماه۱۴۰۰

 

آیت الله سید محمد موسوی در خطبه‌های امروز نماز جمعه خمینی شهر ضمن دعوت نمازگزاران به تقوای الهی اظهار داشت:…


آیت الله سید محمد موسوی در خطبه‌های امروز نماز جمعه خمینی شهر ضمن دعوت نمازگزاران به تقوای الهی اظهار داشت: با ظهور دین اسلام به عنوان کامل‌ترین دین از ادیان الهی، عالمان دینی نقش مهمی در حفاظت از دین ایفا کرده و با مطالعه تاریخ به این مهم تاکید شده است.
وی با اشاره به این مطلب که وظیفه عالمان دینی پاسداشت ارزش‌های دینی است ادامه داد: افشاگری و تبیین مواضع اسلامی بر عهده دانشمندان و عالمان جامعه است و سکوت در برابر ظلم بیگانگان و هرگونه ستم به مظلوم خیانت به اسلام محسوب می‌شود.
امام جمعه خمینی شهر وظیفه خواص جامعه را خروش علیه فساد و ظلم برشمرد و گفت: بی بصیرتی خواص و عالمان دینی ضربه‌های جبران ناپذیری بر پیکر اسلام وارد می‌کند و از صدر اسلام تا کنون شاهد بی بصیرتی برخی از خواص و آسیب‌هایی که متوجه جامعه اسلامی شده، بوده‌ایم.
وی به خطبه‌های نماز جمعه تهران توسط مقام معظم رهبری در سال ۸۸ اشاره کرد و هشدار داد: بی بصیرتی خواص در جامعه اسلامی تا آنجا پیش رفت که رهبر معظم انقلاب در مقابل چشمان هزاران نمازگزار گریه کردند و درد دل خود را به امام عصر اظهار داشتند.
آیه الله موسوی در ادامه به وفات حضرت ام البنین (س) اشاره کرد و ابراز داشت: ولایت پذیری، زن و مرد ندارد و حضرت ام البنین چهار فرزند شجاع و رشید خود را در راه امام زمان خویش فدا کرد و حق بزرگی بر گردن شیعیان نهاد، زنی رسیده که حتی پس از بازگشت کاروان اسرای کربلا در جستجوی سیدالشهدا بود.
وی گفت: وفات مادر حضرت ابوالفضل (ع) روز مادران شهدا نیز نامگذاری شده که بصیرت، ولایت مداری، صبر و شجاعت این خانواده‌های گرانقدر ستودنی است.
امام جمعه خمینی شهر در تحلیل سخنان مقام معظم رهبری در سالروز قیام ۱۹ دی اظهار داشت: مردم به تبعیت از علمای دینی برای اعتلای اسلام قیام کردند؛ از وظایف مهم جامعه اسلامی حفظ جامعه از فقر و فساد است و رهبر انقلاب فساد و اشرافی‌گری برخی مسئولان جامعه را خطرناک برشمردند.
وی تحریم اقتصادی و ترور شخصیت‌های دینی و علمی را در راه اعتلای اسلام ارزشمند دانست و تصریح کرد: شهادت بزرگان جوامع دینی چیز کمی نیست و دشمن در جنگ رسانه‌ای که به راه انداخته قصد کمرنگ کردن ارزش‌های دینی جامعه اسلامی را دارد.
آیه الله موسوی درپایان هشدار داد: از مقاصد دیگر دشمنان در استفاده از فضای مجازی مأیوس کردن جوانان از نظام و آرمان‌های انقلاب اسلامی است که این هوشمندی قشر رسانه‌ای را در این زمینه می‌طلبد.خمینی شهر، میدان قدس، بلوار جمهوری اسلامی،، دفتر امام جمعه                   03133600100                  03133649510

پست الکترونيکي : info@shamimadine.ir                  پیام کوتاه: 5000241233


© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر امام جمعه خمینی شهر بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.