پایگاه اطلاع رسانی امام جمعه خمینی شهر » کاندیدا در انتخابات باید تسلیم قانون باشند


تاریخ: 2 می, 2020
کاندیدا در انتخابات باید تسلیم قانون باشند

 

امروز همزمان با سراسر کشور، نماز جمعه در شهرستان های مختلف استان اصفهان برگزار شد.

امام‌جمعه خمینی‌شهر گفت: امروز صحنه دیگری برای آزمون ملت است و انتخابات در حقیقت تکلیف و وظیفه همه مردم است.آیت‌الله سید محمد موسوی در خطبه‌های عبادی – سیاسی نماز جمعه این هفته، به برکات ماه رجب اشاره و اظهار کرد: استغفار کردن و صدقه دادن در این ماه بسیار سفارش شده است.

وی در خصوص انتخابات و حضور مردم، گفت: امروز صحنه دیگری برای آزمون ملت است، انتخابات در حقیقت تکلیف و وظیفه همه مردم است. انتخابات به تعبیری یک تکلیف شرعی و الهی بر گردن همه مردم ایران است.

امام جمعه خمینی‌شهر ادامه داد: استکبار جهانی و دشمنان داخلی و خارجی تمام تلاش خود را به کار برده‌اند که امروز انتخابات یا انجام نشود و یا کم رونق برگزار شود؛ اما حضور گرم و چشمگیر مردم با بصیرت مشت محکمی بر دهان دشمنان خواهد بود.

وی با بیان اینکه کاندیداها باید قانون را رعایت کنند، گفت: کاندیدا در انتخابات باید تسلیم قانون باشند. یک نفر به‌عنوان نماینده در شهرستان انتخاب می‌شود و در این شرایط کاندیداها و طرفداران آن‌ها باید تسلیم قانون باشند.

وی خاطرنشان کرد: در این رقابت‌ گاهی ممکن است، حرف‌هایی زده شود که نباید موجب ناراحتی و کدورت شود و روز بعد از انتخابات روز مهربانی و گذشت است.

موسوی در مورد دستگاه‌های درگیر با امر انتخابات، گفت: گاهی به شورای نگهبان اعتراضاتی می‌شود، آنچه مسلم است با این سیستم رای گیری امکان تقلب در انتخابات وجود ندارد و اگر اعتراضی باشد، می‌توانند به مراجع قانونی شکایت کنند.

وی تأکید کرد: مجلس انقلابی و قوی، یک دولت انقلابی را سرکار می‌آورد و بر آن نظارت می‌کند. سرنوشت کشور در دست نمایندگان و مجلس است و وظیفه ما برگزاری یک انتخابات و یک انتخاب خوب است.

باید نماینده‌ای ولایی و انقلابی انتخاب کنیم

امام‌جمعه نطنز گفت: باید نماینده‌ای انتخاب کنیم که ولایی و انقلابی باشد و بتوانیم مجلسی قوی داشته باشیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد یعقوبی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته نطنز، اظهار کرد: باید نماینده‌ای انتخاب شود که ولایی و انقلابی باشد تا در کنار آن مجلسی قوی شکل بگیرد.

وی افزود: اگر مجلس شورای اسلامی انقلابی و ولایی تشکیل شود، قدرت انقلاب اسلامی زیادتر شده و در ادامه آن جهان اسلام قدرتمندتر خواهد شد.

به گزارش ایسنا، امام‌جمعه نطنز گفت: ما مسئول هستیم تا به کسی که اصلح است رأی دهیم و اگر در انتخابمان اشتباه کنیم باید پاسخگو باشیم.

وی تصریح کرد: شرکت در انتخابات فقط انتخاب یک شخص برای ۴ سال نیست؛ بلکه صیانت از انقلاب اسلامی و نکوداشت یاد و خاطره شهید سپهبد سلیمانی است و مردم باید با حضور پرشور خود این حماسه را رقم بزنند.

انتهای پیامخمینی شهر، میدان قدس، بلوار جمهوری اسلامی،، دفتر امام جمعه                   03133600100                  03133649510

پست الکترونيکي : info@shamimadine.ir                  پیام کوتاه: 5000241233


© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر امام جمعه خمینی شهر بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.